czwartek, 20 listopada 2014

Ranking kont maklerskich IKE + Promocja członkostwa SII + zmiany organizacyjne

Witajcie Kochani Czytelnicy :D

Przez spory okres ranking kont maklerskich IKE nie był aktualizowany, za co Was bardzo przepraszam.

Analizowałem plan rozwoju dla bloga i zdecydowałem, że aktualizacja rankingu oraz innych treści dotyczących IKE odbędzie się na moim głównym blogu finansowym Abecadło Finansów Osobistych.

Wszelkie nowe wpisy nt IKE, IKZE i oszczędzania na emeryturę, będą pojawiały się na Abecadle z tagiem IKE lub IKZE, który można wybrać z górnego menu bloga.

Dla osób, które są zainteresowane wyłącznie tematem IKE i nie chcą subskrybować pełnej gamy ciekawych postów finansowo - inwestycyjnych, mam dobrą wiadomość. Początek każdego nowego posta tematycznego będę nadal dodawał na bloga Moje IKE, z linkiem do dalszej części na blogu Abecadło Finansów Osobistych.

Dzięki temu będziecie mogli kontynuować wcześniejsze subskrypcje :)

A oto link do najnowszego artykułu:
Ranking kont maklerskich IKE i nietylko + Promocja członkostwa SII

Zawiera on zestawienie najlepszych maklerskich kont IKE oraz analogiczne zestawienie z naniesionymi zniżkami w prowizjach dla członków SII. Zawiera też opis promocji członkostwa na 15. urodziny Stowarzyszenia, aktualnej do 7 grudnia 2014.

Urodzinowa promocja członkostwa w SII

3 komentarze:

 1. Czyli IKE się opłaca? Ja mam mieszane odczucia względem tych Kont, ale może faktycznie jest to bardzo dobre wyjście dla późniejszej mojej emerytury. Dużo osób chwali sobie mBank- poczytam jeszcze więcej na temat oferty tego banku- może czas najwyższy zacząć odkładać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że IKE się opłaca. Warto inwestować we własną emeryturę, prawda? Ile wyciągniesz emerytury z ZUSów za swoją pracę? Przeżyjesz z tego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że nie ma co liczyć na emeryturę z ZUS, bo nawet jeśli taka będzie, to i tak będą to jakieś ochłapy. Z tego, co się orientowałem, to nawet nam się chyba składki nie zwrócą, więc w ogóle nie ma o czym mówić.
  Tylko przed IKE też ostrzegają, tak jak wcześniej przed OKE. Ja mam pytanie, czy te wpłacone tam środki są gdzieś gwarantowane? Nie chodzi mi o zyski, ale o kapitał? Czy ktoś z tym nie zwieje za parę lat?
  Bo może lepiej już odkładać w skarpetę, to znaczy na konto oszczędnościowe? Zysk mniejszy, ale też ma się pewność, że za 20 lat te pieniądze wciąż tam będą.

  OdpowiedzUsuń